Калем од галванизиран челик обложен со цинк

Краток опис:

Име на производ:Црн/галванизиран челичен лим

Ширина:750mm/1000mm/1200mm/1250mm*C

Дебелина:0,17мм-4,5мм

Цинк облога:Z80-Z275

Одделение на челик:Q195, Q215, Q235, Q255, Q275 SUS201, SUS304, SUS316, A2-70, A2-80, A4-80,4,8 6,8 8,8 10,9 12,9

Стандардна:JIS G3302,EN10142/10143,GB/T2618-1988

Површинска завршница:Претходно поцинкуван, галванизиран топло натопено, електро поцинкуван, црно, обоен слој

Меѓународен стандард:ISO 9000-2001, CE СЕРТИФИКАТ, БВ СЕРТИФИКАТ

Пакување:
Голем OD: на големо /
Мала ОД: спакувана со челични ленти /
плетена ткаенина со 7 летви /
според барањата на клиентите

Главен пазар:Блискиот Исток, Африка, Азија и некоја европска земја и Јужна Америка, Австралија

Земја на потекло:Кина

Продуктивност:5000 тони месечно.

Детали за производот

Нашите Предности

Ознаки на производи

Опис на производот:

Име на производот: калем од галванизиран челик обложен со боја

Дебелина: 0,17mm–1,5mm

Ширина *должина:750mm/1000mm/1250mm/1500mm*C

Цинк облога: Z80–Z275

Стандард: JIS G3302, EN10142/10143, GB/T2618-1988

Одделение: DX51D

Примерок во боја: RAL9016/RAL9002/RAL9010/RAL8017 и наскоро

Детали за производот:

фотографии 4 проблем фотографија фотографии 1

 

корист на клиентот:

Кои придобивки ги добиваат клиентите:

1. ние сме фабрика .( нашата цена ќе има предност во однос на трговските компании.)

2. Не грижете се за датумот на испорака.ние сме сигурни дека ќе ја испорачаме стоката навреме и квалитет за да постигнеме задоволство на клиентите.

Различно од другите фабрики:

   1. аплициравме за добиени 3 патенти .

      2. Пристаниште: нашата фабрика на само 40 километри од пристаништето Xingang, е најголемото пристаниште на северот на Кина.

3.Нашата производствена опрема вклучува 4 линии на претходно поцинкувани производи, 8 линии на производи од челични цевки ERW, 3 линии на процесни линии за поцинкувани топло.

Фотографии за пакување:

e54d7db055e5aacda5b0b482432b10a e03b956189ea7a7c2ae2fd330ec6358 1

 

Случај со клиенти:

Австралискиот клиент купува прашкаст премаз од челична квадратна цевка од галванизирана челик.Откако клиентите ќе ја добијат стоката за прв пат.Клиентот ја тестира цврстината на лепилото помеѓу прашокот и површината на квадратната цевка.Прашокот за тестирање на клиентите и адхезијата на квадратната површина е мала.Имаме состаноци со клиенти за да разговараме за овој проблем и постојано правиме тестови.ја полиравме површината на квадратната цевка .Испратете ја полираната квадратна цевка до грејната печка за загревање.Ние постојано тестираме и постојано разговараме со клиентот.Продолжуваме да наоѓаме начини.После многу тестови, крајниот купувач е презадоволен од производите.Сега клиентите купуваат голем број производи од фабриката секој месец.

Фотографии од клиенти:

10  4 3

 

Клиентот купи челични цевки во нашата фабрика.Откако стоката беше произведена, клиентот дојде во нашата фабрика на проверка.

произведуваат производи

4 спирална цевка 2 014
timg (3) 1951bd1309c339d9d4dde8bf618cfa8 5e2064f82554107dd53119e2cdf808e

 • Претходно:
 • Следно:

 • Нашите предности:

  1.ние сме изворниот производител.

  2. Нашата фабрика е во близина на пристаништето Тијанџин.

  3. За да се обезбеди квалитетот на нашите производи, ние користиме висококвалитетни материјали и строга контрола на квалитетот

  Рок на плаќање:

  1,30% депозит, а потоа 70% салдо по добивањето на BL копија
  2.100% на видување Неотповиклив акредитив
  Време на испорака: во рок од 15-20 дена по добивањето на депозитот
  Сертификат: CE, ISO, API5L, SGS, U/L, F/M