НИЕ СМЕ ПРОФЕСИОНАЛЕН ПРОИЗВОДИТЕЛ И ИЗВОЗНИК ЗА ЧЕЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ.

СО ВАС СЕКОЈ ЧЕКОР ОД ПАТОТ.

Компанијата се наоѓа во Тијанџин, Кина, блиску до трговското пристаниште,
со удобен извозен транспорт.Професионален тим со десетгодишно искуство во надворешната трговија и извозот со нетрпение очекува да работи со вас.

МИСИЈА

ИЗЈАВА

Tianjin Minjie steel Co., Ltd е основана во 1998 година. Нашата фабрика има повеќе од 70000 квадратни метри, на само 40 километри од пристаништето XinGang, кое е најголемото пристаниште на северот на Кина.
Ние сме професионален производител и извозник за челични производи. Главните производи се претходно поцинкувани челични цевки, топло поцинкувани цевки, заварени челични цевки, квадратни и правоаголни цевки и производи од скелиња. Аплициравме и добивме 3 патенти. Тие се жлебни цевки, цевки за рамо и виктаулична цевка. Нашата производна опрема вклучува 4 производни линии претходно поцинкувани, линии на производи од челични цевки 8ERW, 3 линии за процесни галванизирани топло поцинкувани. Според стандардот на GB, ASTM, DIN, JIS. Производите се под сертификат за квалитет ISO9001.

Челикот Minjie ужива пријатна соработка со меѓународните пријатели и го промовираше заедничкиот развој на меѓународната економија.

неодамнешна

ВЕСТИ

 • Употреба на челични потпори

  Челичните потпори, познати и како челични потпори или потпори, се челични компоненти кои се користат за давање поддршка на зградите или конструкциите.Имаат различни примени, главно вклучувајќи ги следните: 1. Градежни проекти: При изградбата, челичните потпори се користат за држење ...

 • ПОВЕЛЕТЕ ПОСЕТЕТЕ ГО НАШИОТ ШТАНР – 24-27 септември 2024 г

  Почитуван господине/госпоѓо, во име на Minjie Steel Company, со задоволство ви ја упатувам нашата искрена покана да присуствувате на меѓународната трговска изложба Construct Iraq & Energy, која ќе се одржи во Ирак од 24-ти до 27-ми септември 2024 година. .

 • Поцинкувана правоаголна цевка

  Поцинкуваните правоаголни цевки имаат различни примени поради нивната отпорност на корозија, издржливост и разноврсност.Еве неколку вообичаени намени: 1. Изградба и градба: - Се користи за структурна поддршка во згради, вклучувајќи рамки, столбови и греди.- Заеднички ...

 • U Channel Steel има широк спектар на апликации во различни градежни и индустриски проекти

  U Channel Steel има широк спектар на апликации во различни градежни и индустриски проекти.Еве неколку главни области на примена: 1. Градежни конструкции: Се користи за поддршка на греди, столбови и други структурни компоненти, обезбедувајќи дополнителна цврстина и стабилност....

 • H рамка скеле

  Скелето со H рамка, исто така познато како H рамка или скеле со ѕидна рамка, е широко користено во градежната индустрија поради неговата едноставност, стабилност и разноврсност.Еве неколку вообичаени примени на H рамка скелиња: 1. Градежна конструкција: - Надворешна и внатрешна...